گل و گیاهان زینتی

تولید پایه رز شاخه بریده

پایه های گل رز تولیدی مرکز، منحصر بفردترین پایه های رز است. شیوه و فرآیند تولید این پایه ها توسط دکتر ایرج رستگار ابداع گردیده و به نام پایه های IR نام گذاری گردیده است. پایه های رز فوق ترکیبی از کشت بافت و پیوند بوده و در نتیجه به دلیل برخورداری از ریشه وحشی نسترن نسبت تغییرات EC و PH مقاوم هستند. هم چنین به دلیل بهره گیری از فرآیند کشت بافت و تولید در آزمایشگاه از آلودگی مصون می باشد. این در حالی است که هماره درصدی از پایه های وارداتی از کشورهای غربی آلوده به آگروباکتریوم هستند هم چنین پایه هایی که در ایران به شیوه قلمه تولید می گردد از کارآمدی و طول عمر پائین برخوردارند. پایه هایی نیز که از طریق کشت بافت تولید می شوند به دلیل عدم برخورداری از ریشه وحشی نسترن نسبت به تغییرات EC و PH حساس است این در حالی است که پایه های IR به تمامی کاستی های فوق پاسخ می دهند.

مراحل تولید پایه رز IR در مرکز

تصاویر گلخانه آورده شده در زیر، مراحل کاشت و تولید پایه مربوط به گلخانه آقای امینی در پاکدشت است که کلیه مراحل مشاوره قبل از کاشت، خرید پایه و کاشت همچنین مشاوره تولید از سوی مرکز ارائه گردیده است. پایه های رز IR هم اینک هر روزه از این گلخانه به بازار ارائه می گردد.

رز گلدانی

یکی از توانمندی های مرکز تولید گل های بوته ایی است. این گل ها در انواع گوناگون و رنگ های متفاوت تولید می شود. امکان فوق پاسخی مطلوب به نیاز شهرداری ها و سازمان های متولی فضای سبز است.
تولید گل های گلدانی برای فضای خانه ها و اماکن مسکونی و اداری از دیگر توانمندی های مرکز است.

پایه ژربرا

از جمله دیگر پایه های زینتی شاخه بریده ژربرا میباشد که انواع آن به شرح زیر است.

برای کسب اطلاعات مربوط به هر پایه بر روی عکس کلیک کنید.

fa_IRفارسی